Паска — це особлива, святкова і дуже смачна випічка. Попри безліч етапів, готувати паску зовсім не складно, потрібно тільки ретельно слідувати рецепту. А щоб паски вийшли високими, м'якими й аж танули у роті, потрібно знати важливі секрети приготування.
У цій статті ми зібрали цінні поради, щоб у вас з першого разу вийшла ідеальна паска!
Читайте найкращі рецепти паски з простими інгредієнтами та детально описаними кроками приготування і дивуйте свою сім'ю неймовірно смачною випічкою. Також ми розповімо вам 3 найпопулярніших рецепти глазурі, які зроблять вашу Паску у 2020 році ще смачніше.
- 15 порад для приготування ідеальної паски
- Рецепти паски з фото
- 1. Класичний рецепт смачної паски
- 2. Рецепт паски в хлібопічці з сиром
- 3. Рецепт паски з морозивом — без опари та без дріжджів
- 4. Солодка паска з начинкою — простий рецепт
- 5. Рецепт паски без яєць
- Чим прикрасити: топ-3 рецепта глазурі для паски
- Білкова глазур
- Шоколадна глазур
- Цукрова глазур з желатином
15 порад для приготування ідеальної паски
- Щоб тісто на паску добре підіймалося, замішуйте його в теплій кімнаті, без доступу вітру і протягів.
- Для приготування радимо придбати пресовані «живі» дріжджі — вони краще бродять у тесті. Якщо хочете використовувати сухі, беріть ті, на пакуванні, яких є маркування «Активні».
- Борошно потрібно обов'язково просіювати, а краще робити це кілька разів. Так вона насичується киснем, і тісто виходить більш повітряним.
- У деяких рецептах смачної паски радять збагачувати тісто міцним алкоголем, наприклад, темним ромом або коньяком. Це додає випічці «пухнастості» і пряний аромат.
- Після закінчення замішування опари, її потрібно укутати та забути в теплому місці приблизно на 30-40 хв. Тепло «пробудить» дріжджі й вони почнуть бродити. Коли зверху утвориться дріжджова «шапка», а опара виросте і стане об'ємною — прийшов час починати роботу з замішування тіста.
- Додадуть «родзинку» випічці різні кулінарні ароматизатори — цитрусова цедра, ванілін, ароматичні есенції. Якщо любите більш пряну випічку, можна ароматизувати тісто, додавши по щіпці кориці, порошку кардамону або натертого мускатного горіха.
- Щоб готова паска була красивого жовтого кольору, підфарбуйте заготівлю природними барвниками — куркумою або порошком шафрану.
- Є деякі секрети в підготовці родзинок. Крім необхідності попереднього замочування в гарячій воді або в алкоголі, перш ніж відправляти в тісто, його необхідно притрусити борошном. Так він рівномірніше розподілиться в тісті.
- Паска вимагає довгого і ретельного замішування тіста — мінімум 20 хвилин. При тривалому замісі воно стає податливим, а липкість йде без додавання зайвої муки. Плюс до цього, тісто, яке ретельно місили, краще підіймається.
- Після замісу дочекайтеся, коли тісто виросте і стане більш об'ємним — приблизно в 3 рази. Потім його ще раз потрібно вимісити, а вже після розділяти по формах. У формочках тісто має займати не більше ⅓ об'єму.
- Випікати паску можна тільки тоді, коли тісто знову підніметься, заповнюючи форму майже до країв.
- Надсилайте паски на випікання тільки в добре розігріту духовку. Перших пів години не відчиняйте дверцята духової шафи — інакше тісто може просісти. Через перепад температури тісто більше не підніметься.
- Якщо для випікання паски ви використовуєте покупні паперові форми, попередньо змастіть їх соняшниковою олією. Якщо печете в жерстяних або керамічних формах — застеліть дно і боки пергаментним папером, щоб паска легко виймалася.
- Щоб паска не підгоріла, поставте на дно духовки деко з гарячою водою. Якщо верх все ж почав підгоряти — накрийте верхівку пергаментним папером або фольгою.
- По готовності дістаньте паску з духовки та викладіть на бік. Дайте паскам охолонути в такому положенні, щоб гаряча випічка не просіла під власною вагою. Повністю готовими паски будуть тільки на наступний день, коли повністю охолонуть і відстояться.
За традицією паски печуть в «Чистий» четвер, а їдять у Великодню неділю.
Перший день після випічки паски можна зберігати, накривши рушником, а потім слід упакувати паски в пакети та тримати в холодильнику.
РЕЦЕПТИ ПАСКИ З ФОТО
Класичний рецепт смачної паски
Порцій: 10 невеликих пасок
Калорій: 299 кКал/100г
Час приготування: 4 години
Інгредієнти - для опари:
- 0,5 л жирного молока 3.2%;
- 50 г «живих» дріжджів пресованого типу;
- 1 ст. л. піску цукрового;
- 100 г пшеничного борошна;
Інгредієнти - для тіста:
- 4 великих яєць;
- 2 додаткових яєчних жовтків;
- 1 кг борошна пшениці;
- дві дрібки солі;
- 200 г 82%-го верш. масла;
- 300 г піску цукру;
- 2 п. цукру ванільного;
- 50 г сушених родзинок;
- 50 г різнокольорових цукатів;
- натерта цедра з одного лимона (лайма, апельсина).
Процес приготування паски в духовці:
- Перше що потрібно зробити — опара. Молоко прогрійте до 35° C (дуже тепле, але не пекуче). Дріжджі розкришіть руками та додайте в молоко, мішайте ложкою до повного розчинення. Засипте 1 ст. л. цукру і 100 г просіяного борошна, добре перемішайте. Залиште опару на пів години в теплі. Зверху заготівлі з'являться бульбашки, вона почне рости в обсязі.
- Коли суміш збільшить свої розміри у 2-3 рази, додайте другу частину борошна. Змішайте яйця, жовтки, цукор і сіль. Акуратно введіть суміш яєць в підготовлену опару. Знову відставте тісто настоятися — мінімум на 1 годину.
- Підготуйте вершкове масло — нам потрібно м'яке масло. Краще, щоб воно підтануло при кімнатній температурі. В крайньому разі, його можна розтопити на водяній бані. Вмішайте масло в тестову заготівлю. Якщо ви бачите масляні вкраплення в суміші — не хвилюйтесь, масло може повністю не розчинятися відразу, це не страшно.
- Додайте набряклі родзинки, ванільний пісок, промиті та просушені цукати, натерту цедру цитрусових.
- Замішуйте тісто руками, поки воно не набуде м'якість, в'язкість, а липкість піде.
- Велику глибоку місткість, де буде підходити вже готове тісто на паску, промажте паперовою серветкою, змоченою в олії. Перекладіть тісто в миску і накрийте тонким рушником, щоб не обвітрювалося. Тепер справа за теплом — під його впливом за годину маса повинна вирости ще приблизно у 2 рази.
- Коли заготівля підніметься, знову помніть її. Умочіть долоні в олію, щоб на них не налипало тісто. Відокремте від маси кулю, злегка скрутіть її в долонях і покладіть на денце форми. Поставте заготівлі підходити на 40 хвилин в тепло.
- Попередньо розігрійте духовку до 170 градусів. Поставте заготівлі випікатися. Час випікання паски — близько 30-50 хвилин, тривалість залежить від діаметра використовуваних форм. Чи готова паска перевіряйте, встромивши в неї шпажку з деревини.
- Після повного охолодження прикрасьте верхівки пасок солодкою глазур'ю та кондитерською фігурною посипкою.
Рецепт паски в хлібопічці з сиром
Порцій: 1 паска
Калорійність: 279 кКал/100г
Час приготування: 3 год 40 хв.
Інгредієнти:
- 500 г білого борошна;
- 200 г сиру 9% жирності;
- 150 мл молока 3,2%;
- 150 г піску цукрового;
- 2 яйця (великих);
- 50 г верш. масла;
- 8 г гранульованих дріжджів;
- 1 ч. л. солі;
- родзинки, цукати, цедра — на ваш розсуд.
Для приготування паски краще брати сир жирністю не менше 9%, ще краще — домашній сир. Так паска вийде більш здобною та соковитою.
Сирна паска — рецепт крок за кроком:
- В чашу хлібопічки засипте гранули дріжджів. Залийте підігрітим молоком і дайте постояти 15-20 хв, щоб дріжджі «активізувалися». На поверхні молока утвориться розсип дрібних пухирців — значить дріжджі заробили.
- Додаємо інші продукти за рецептом: протертий сир, збиті яйця, пісок цукровий, сіль, розтануло верш. масло та просіяне борошно. Якщо вам подобається більш солодка паска — в рецепт додайте більше цукру.
- Увімкніть хлібопічку на відповідний режим. Зазвичай це програма «Солодкий хліб» або «Хліб зі скоринкою». Тривалість програми залежить від моделі — зазвичай 3-3,5 години. Через 30 хвилин після початку програми відкрийте кришку пристрою, додайте родзинки, терту цедру цитрусових або цукати за смаком.
- Дочекайтеся закінчення приготування і дістаньте паски з форми. Помістіть їх на решітку, щоб дно випічки не підпарилось при охолодженні.
- Повністю остиглу паску прикрасьте глазур'ю і посипкою.
Рецепт паски з морозивом — без опари та без дріжджів
Порцій: 2 середніх паски
Калорійність: 269 кКал/100 г
Час приготування: 55 хв.
Інгредієнти:
- 500 г пломбіру ТМ «Ласунка»;
- 2 яйця великого розміру;
- 100 г пісочного цукру;
- 350 г борошна;
- 15 г розпушувача;
- 60 г сушених родзинок.
Процес приготування:
- У цьому рецепті паски головний інгредієнт — морозиво пломбір. Завдяки йому випічка набуває особливої ніжності й тонкий вершковий смак. Перед початком приготування викладіть морозиво в миску і дайте йому трохи підтанути.
- Розділіть жовтки з білком. Білки збийте з половиною цукру до щільних стійких піків.
- Підтале морозиво збийте міксером до повітряної маси. Послідовно, по одному вводите жовтки, другу частину цукру і не припиняйте збивати ще протягом 2-3 хв.
- У пломбірну суміш по трохи вмішайте просіяне борошно і розпушувач, не припиняючи при цьому збивати. Після того як в тісті розійдуться всі грудочки, всипте розмочені родзинки та збиті білки. Вимішуйте акуратними рухами, щоб не порушити повітряну текстуру. Залиште настоюватися на 20-30 хв.
- Візьміть форму для випікання і вилийте в неї тісто. Помістіть в розпечену до 170 градусів духовку і печіть паску орієнтовно 40 хв. Час приготування залежить від діаметра формочки, тому через пів години перевірте паску сухою шпажкою.
- Випечену паску змастіть яєчною або шоколадною глазур'ю, або присипте цукровою пудрою через сито.
Солодка паска з начинкою — простий рецепт
Паску з начинкою готують в Італії. Причому готують цю страву на Різдво. Але наші господині настільки полюбили цю випічку, що готують її на Великдень.
Класичний рецепт італійської паски передбачає приготування закваски та багатоетапний заміс. Ми ж пропонуємо спрощений, але не менш смачний варіант тіста, але дуже цікаву ідею для начинки. Вона і буде головною особливістю святкової паски.
Порцій: 1 паска
Калорійність: 327 кКал/100г
Час приготування: 3 год 30 хв
Інгредієнти - для тіста:
- 850 г високосортного борошна;
- 220 г цукру-піску;
- 150 г верш. масла 82% жирності;
- 3 яйця середнього розміру;
- 2 додаткових жовтки;
- 250 мл молока 3,2%;
- 20 г цукру ванілі;
- 40 г пресованих дріжджів;
Інгредієнти - для начинки:
- 150 г родзинок;
- 100 мл рому або коньяку;
- 20 г білого борошна для обсипання;
- 1 ст. л. жовтої цедри лимона;
- 150 г шоколаду гірких сортів;
- 0,5 ч. л. натертого мускатного горіха;
- 0,5 ч. л. кардамону в порошку.
Процес приготування:
- Спочатку підготуйте родзинки. Прополосніть під проточною водою і викладіть на паперовий рушник стекти. Залийте міцним ароматним алкоголем так, щоб всі родзинки потонули. Залиште настоятися до моменту додавання в тісто.
- Розімніть дріжджі з 2 ст. л. цукрового піску — так вони ефективніше піднімуть тісто. Залийте 4 ст. ложками підігрітого молока, досипте 2 ст. ложки борошна і з'єднайте в однорідну суміш. Дайте масі відпочити 15-20 хв, до активації дріжджів.
- У глибоку місткість просійте 2 склянки високосортного борошна. Залийте підігріте молоко і перемішайте. Долийте розведені дріжджі та вимішуйте — через кілька хвилин вийде тягуча, в'язка опара. Залиште її підходити в теплі протягом години. Коли суміш збільшиться орієнтовно у 2-3 рази, покриється дрібними дірочками та стане трохи просідати — час займатися тестом.
- Візьміть м'яке вершкове масло, наріжте шматочками та підмішайте до опари. Цілі яйця та окремі жовтки перетріть з цукром і теж відправте до опари. Потім всипте 3 склянки борошна і прянощі.
- Розмісіть тісто руками. Чим довше ви будете місити тісто, тим більш еластичним й піддатливим воно стане.
- Покладіть кулю з тіста у велику місткість і залиште підходити ще 1-2 години.
- Коли тісто підійде, примніть його долонями, додайте підготовлені родзинки та шоколад. Плитку шоколаду поламайте на невеликі шматочки руками. Подрібнювати в блендері не варто — паска вийде смачніше, якщо всередині неї будуть великі вкраплення розталого шоколаду. Тісто знову перемішайте, щоб добавки рівномірно в ньому розподілилися.
- Розподіліть заготівлю на порції та заповніть кожну пекарську формочку. Зачекайте, поки паска знову «виросте» — потрібно близько години.
- Коли заготівля збільшиться у 2-3 рази, можна починати процес випікання. В розпечену до 180 градусів духовку поставте паски приблизно на 35-40 хвилин. Час готовності залежить від обсягу формочок. Ідеально пропечена паска буде добре відновлювати форму, після натискання.
- Остудіть паски та прикрасьте на свій розсуд або залиште без прикраси, як роблять з класичним Панеттоне.
Рецепт паски без яєць
Порцій: 7 пасок
Калорійність: 352 кКал/100г
Час приготування: 3 год 30 хв
Ингредиенты:
- 250 мл молока 3,2%;
- 160 г сметани жирної 20%-вої;
- 140 г верш. масла 75%;
- 250 г цукру;
- 700 г білого високосортного борошна;
- 50 г твердих дріжджів пресованих;
- 120 г родзинок;
- жовта терта цедра 1 лимона;
- 1 п. ванільного цукру;
- 5 ст. л. олії.
Процес приготування:
- У сотейнику прогрійте молоко до теплої температури та розімніть в ньому пресовані дріжджі. Додайте в суміш 2 ложки цукру і пів склянки просіяного борошна. Розмішайте опару в однорідну консистенцію і залиште підійматися в теплому приміщенні протягом 15 хв.
- У місткість, де буде підходити тісто, вилийте сметану. Верш. масло розтопіть в мікрохвильовці, додайте його до сметани та перемішайте. Туди ж відправте опару. Засипте цукор, ванільку, родзинки, цедру — розмішайте до однорідності.
- По частинах підсипайте просіяне борошно та замісіть тісто руками. У процесі замішування змочуйте долоні в олії, поки не додасте весь його обсяг в заготівлю. Продовжуйте місити тісто, поки воно не почне відлипати від стінок посуду. Якщо заготівля здалася вам дуже рідкої, можете додати трохи більше борошна, ніж зазначено в рецепті.
- Місткість з тістом на паску прикрийте рушником і дайте зійти в теплі. Через приблизно годину, коли заготівля виросте в об'ємі приблизно у 2-3 рази, примніть її долоньками й залиште на 40-60 хвилин.
- Тісто, яке вже добре підійшло, розділіть на кілька частин, закатайте кожну в кулю та перекладіть в форму для випікання. Залиште тісто підходити ще на 40-45 хвилин.
- Випікайте в розігрітій до 180 градусів духовці близько 35-50 хвилин (в залежності від розміру формочки). Готовність перевіряйте дерев'яною шпажкою.
- Після охолодження паски прикрасьте її на свій смак.
ЧИМ ПРИКРАСИТИ: ТОП-3 РЕЦЕПТА ГЛАЗУРІ ДЛЯ ПАСКИ
1. Білкова глазур
- 3 яєчні білки;
- 2 ст. цукрової пудри;
- 1 ч. л. соку лимона.
Білки збийте міксером в щільну піну. Підсипати по столовій ложці цукрової пудри, не припиняючи збивати. Доведіть масу до щільних піків. В кінці влийте сік лимона і знову збивайте 1-2 хвилини. Повинні вийти пишні, стійкі піки.
2. Шоколадна глазур
- 1 плитка чорного шоколаду;
- 20 мл молока;
- 50 мл вершкового масла.
Подрібніть шоколад на невеликі шматочки та помістіть в сотейник. Влийте молоко і додайте вершкове масло. Розтопіть інгредієнти на повільному вогні або водяній бані, постійно помішуючи. Коли маса стане однорідною і гладкою, зніміть з вогню.
3. Цукрова глазур з желатином
- 1 ст. цукру-піску;
- 1 ст. л. желатину;
- 6 ст. л. води.
Желатин залийте двома ложками води й дайте набрякнути. Іншу воду змішайте з цукром і проваріть на повільному вогні до повного розчинення кристалів. Зніміть сироп з плити та влийте в нього желатин. Мішайте, поки всі гранули желатину не зникнуть. Потім збийте глазур міксером до стійких піків. Відразу покривайте паску цією глазур'ю, бо вона швидко застигає.
Це тільки здається, що паску — звичайна солодка випічка. Насправді — це символ весни, який об'єднує за одним столом всю сім'ю. Нехай ваш Великдень у 2020 році буде щасливим!
Святкуйте Великдень вдома. І будьте здорові.
Зі святом!