Види продукції
Наші бренди
Новинки
Немає часу читати?
Відправити Вам на пошту?

Історична еволюція морозива

Lasunka
05.08.2017
Чи замислювалися ви над тим, у якому столітті придумали морозиво? Учені вважають, що його історія почалася близько п'яти тисячоліть назад. У Китаї за два тисячоліття до нашої ери в трапезі імператора обов'язковою стравою були надзвичайні десерти, до складу яких входили зерна граната, цитрусові, лід та сніг. Рецепти строго охороняли, вони були недоступні навіть для придворної аристократії.
Марко Поло
 
У давнину греки смакували охолодженими натуральними соками, молоком та вином. Ескімоси куштували надзвичайне морозиво (акутак), приготовлене із замороженого сирого м'яса, населеного сала та свіжих ягід. Найперший вид морозива (V століття до нашої ери), що дійшов до сучасників, зветься Фалуді. Він виготовлений з крохмалю та підкисленої соком лайма рожевої води, подавали цей десерт у вигляді заморожених ниток. Однак складно сказати, яка саме країна є батьківщиною морозива.
 

Популяризація морозива

 
У XIII столітті Марко Поло привіз рецепт морозива з Китаю до країн Європи. Аристократичні сім’ї полюбили цей холодний десерт, проте спосіб його приготування ретельно приховували придворні кухарі. Ситуація у Франції змінилася, коли Катерина Медічі відвідала французький двір з особистим виробником морозива – справжнім майстром своєї справи. Радники французького короля вимагали негайно розкрити таємницю технології приготування та рецепту морозива. Інформація стала державною таємницею, за її розголошення покарання прирівнювалося до розкрадання державних коштів. Лише в 1718 році М. ІЛЕ (м. Лондон) в збірнику рецептів опублікувала інструкцію приготування охолодженого десерту.
 
Морозиво
 
Морозиво набирало популярність, а тому швидко ввійшло в моду у французьких та італійських дворах. Кухарі вносили нові штрихи, розробляли унікальні рецепти приготування щербетів, фруктових і молочних льодів. Одним з найбільш знаменитих рецептів тих часів став заморожений крем з ваніллю, приготовлений з охолоджених вершків та молока (автор – Ж.Тірсен). Продукт отримав назву «Неаполітанське морозиво». Цілу серію рецептів морозива створив у 1832 році кондитер А. Джексон (Філадельфія).
 
 
Простим жителям Франції продукт став доступний завдяки першому паризькому кафе-морозиву, яке відкрив Прокопіо де Колтеллі в 1782 році. На відкритті цього закладу відвідувачам пропонували близько вісімдесяти різних видів охолодженого десерту. Кафе й зараз успішно працює та пригощає відвідувачів різними ласощами.
 
 
Важливим кроком (1843 р.) у виготовленні морозива став винахід американки Ненсі Джонс. Ця жінка придумала ручну мішалку (ємність з лопатями і складом з льоду й солі) для приготування холодного продукту. На основі цього винаходу Д. Фассл (1851 р., США) створив першу лінію з промислового виробництва морозива, а через чотири роки в Австралії було розроблено перший механічний апарат. На рубежі ХІХ – XX століття О. Гопен винайшов перший гомогенізатор. Цей винахід промислового охолоджувача (1902 р.) поклав початок ері масового виробництва продукту і зробив його доступним для простих людей.
 

Лідерство морозива: з кожним роком усе більше й більше

 
Інноваційні технології виробництва морозива дозволили сучасним виробникам виготовляти його найрізноманітніші види в промислових масштабах.
 
Популярність улюбленого продукту всіх людей у цілому світі зростає щорічно. Наприклад, в Україні за перший квартал 2016 року виробництво десерту зросло на 27% і склало 10,7 т.
 
Крім різноманітних смакових якостей, морозиво чудово знімає стрес, підвищує настрій, насичує організм необхідними речовинами. При регулярному вживанні морозива виробляється імунітет до простудних захворювань ротової порожнини. Але найцікавішим є те (доведено вченими), що, снідаючи морозивом, ви активізуєте організм, стимулюєте мозкову діяльність, а також підвищуєте здатність зосереджуватися на поставленому завданні.
 
Спробуйте наше морозиво "Як раніше..." і насолодитеся неповторним смаком натуральних і корисних ласощів.
 

Comments ()

  Статті по темі
  Бретонський пиріг (пиріг з горіхами та чорносливом)
  Lasunka
  Lasunka
  14.01.2023
  Блог
  Бретонський пиріг (пиріг з горіхами та чорносливом)
  Різдвяне печиво: 2 простих новорічних рецепта
  Lasunka
  Lasunka
  21.12.2022
  Блог
  Різдвяне печиво: 2 простих новорічних рецепта
  Торт Захер (нім. Sachertorte)
  Lasunka
  Lasunka
  10.12.2022
  Блог
  Торт Захер (нім. Sachertorte)
  Як все починалось? Наша історія
  ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ОЗНАЙОМИТИСЯ
  З 25-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ МОРОЗИВА «ЛАСУНКА».
  ТОВ «Ласунка» Адреса: вул. Березинська, 62, 49125, Дніпро, Україна
  Торгівельний відділ: 0562369845, 0503401479
  Електронна пошта: trade@lasunka.com, office@lasunka.com
  Юридична адреса: 49127, Україна, м. Дніпро, вул. Гаванська, 14
  Гаряча лінія 0800 40 70 00
  Дзвінки безкоштовні по всій території України (крім дзвінків з мобільних телефонів)