Види продукції
Наші бренди
Новинки
Немає часу читати?

Чи можна морозиво при грудному вигодовуванні

Морозиво покращує настрій, рятує освіжаючою прохолодою від літньої спеки.

Цей десерт люблять дорослі, діти, чоловіки та жінки. Але коли у жінки з'являється малюк, вона задається питанням чи можна морозиво мамі, що годує?

Відповідь на питання ви знайдете в цій статті.


Чим шкідливе морозиво при грудному вигодовуванні

  1. Хімічні домішки. Недобросовісні виробники, прагнучи заощадити, замінюють натуральне молоко та вершки на рафіновані рослинні жири (пальмову, кокосову і рапсову олію). А також додають шкідливі загусники, стабілізатори, консерванти. Деякі з них можуть викликати алергію у дитини.
  2. Тваринні білки. Молочний білок у складі морозива може погано сприйматися кишечником новонародженого. У великій кількості ця речовина може спровокувати розлад травлення, коліки, запор.
  3. Висока калорійність. Морозиво — досить калорійний смаколик, про це потрібно пам'ятати годуючим мамам. Деякі види містять до 22% жиру та 15% цукру. Вживання великої кількості калорій при грудному вигодовуванні може спровокувати набір ваги.

Вред мороженого при грудном вскармливании


Користь морозива

У пошуках відповіді на питання, чи можна їсти годуючій мамі морозиво, варто згадати про користь цього освіжаючого десерту.

У морозиві міститься близько сотні цінних для організму речовин:

  • амінокислоти білків і жирні кислоти;
  • вітаміни та мінерали;
  • харчові волокна;
  • ферменти, що відповідають за обмін речовин;
  • лактоза та протеїни.

Польза мороженого

Особливо корисно для травлення йогуртове морозиво. Молочнокислі бактерії здатні до 3 місяців залишатися в замороженому стані, без втрати корисних властивостей.

Крім того, до складу морозива входить незамінна для людини корисна речовина L-триптофан. Потрапляючи в шлунок, вона утворює серотонін — гормон щастя.

Серотонін сприяє нормалізації сну, підвищенню концентрації, уваги, покращує пам'ять, допомагає знімати стрес.


Чи можна мамі, що годує, морозиво?

Чи можна ласувати морозивом при грудному вигодовуванні?

Педіатри кажуть — так. Немає категоричної заборони на морозиво при годуванні грудьми новонародженого. Головне — знати міру.

Ідеальним варіантом буде натуральне морозиво домашнього приготування. Однак у молодих матусь часто не вистачає часу на кулінарію, тому на допомогу приходить магазинне морозиво.

Головне вибирати продукцію від перевірених виробників.

Можно ли кормящей маме мороженое?


Правила вживання морозива при годуванні грудьми новонародженого

  • Почекати поки малюкові виповниться хоча б 1 місяць. Відразу після пологів не варто їсти морозиво. У такому ніжному віці травна система малюка особливо чутлива. Починати вводити прохолодний десерт в своє меню краще після першого місяця лактації.  
  • Не з'їдайте за раз цілу упаковку — почніть з двох чайних ложок. Тут важлива міра, адже надлишок білків коров'ячого молока може викликати діатез у малюка, навіть якщо до цього ви вживали молокопродукти.
  • Слідкуйте за реакцією малюка. Якщо не з'явився висип на тілі, розлад шлунку, здуття животика — поступово збільшуйте порцію. 
  • Додаючи в раціон морозиво, не куштуйте інших нових продуктів при годуванні грудьми новонародженого. Інакше, при негативній реакції малюка, ви не зможете визначити, що саме потрібно виключити з меню.
  • Якщо дитина захворіла або погано себе почуває — відкладіть пробу морозива на потім.

Правила употребления мороженого при кормлении грудью новорожденного


Види морозива. Яке морозиво можна їсти при грудному вигодовуванні?

  • Пломбір. Класичний пломбір складається зі свіжого молока, вершкового масла, цукру, ваніліну. Незважаючи на те, що пломбір вважається найпопулярнішим видом морозива, він калорійний — масова частка жиру становить 12-20%. 
  • Вершкове. Створюється на основі вершків, від їх жирності залежить смак десерту. Вміст жиру — 10-12%.
  • Молочне. Найменш калорійне морозиво на основі молочних продуктів. В основі рецептури — молоко 2-7% жирності.
  • Сорбет. Не містить молокопродуктів, виготовляється зі збитої суміші соку, пюре ягід, фруктів.
  • Фруктовий лід — холодний десерт, який виготовляють на основі замороженого фруктового або ж плодово-ягідного соку. Морозиво нежирне, але калорійне за рахунок високого вмісту цукру.
  • Морозиво з додатками. Може містити горішки, шоколадну крихту, сухофрукти, згущене молоко, джеми, шматочки фруктів, повітряні злакові кульки.

Хочете їсти морозиво при грудному вигодовуванні — вибирайте якомога натуральніший продукт. Це мінімізує ризик алергічних реакцій у дитини.

З обережність куштуйте шоколадне морозиво та прохолодні десерти з смаковими додатками: горіхи, сухофрукти, червоні ягоди здатні спровокувати діатез у дитини. В такому разі буде важко визначити — з’явилася у дитини алергія на саме морозиво чи на додатковий інгредієнт.

Для першої проби візьміть пломбір без барвників, джему й інших доповнень. Фруктові, ягідні види краще відкладіть на пізніше.


Морозиво при годуванні груддю. Як вибрати не шкідливе морозиво годуючій мамі?

Виды мороженого. Какое мороженое можно кушать при грудном вскармливании? 

Якщо мамі хочеться смачненького, але турбує питання, чи можна морозиво при грудному вигодовуванні, немає необхідності категорично відмовлятися від цього прохолодного задоволення. Віддавайте перевагу натуральному та безпечному продукту від перевіреного виробника. 

Нижче перераховані 4 основних правила, які допоможуть вибрати максимально безпечний продукт:

  1. Вивчіть склад. Перевірте добавки "Е", зазначені в списку інгредієнтів на безпеку. Купуйте морозиво з натуральним складом.
  2. Термін зберігання. Великий термін придатності означає, що в складі міститься багато консервантів, стабілізаторів. Вибирайте свіжий товар з коротким терміном реалізації.
  3. Оцените внешний вид. Якщо форма не така, як зазвичай, значить продукт розтанув і знову замерз. З'являється небезпека розмноження бактерій — навряд чи мамі, що годує, варто їсти таке морозиво.
  4. Условия хранения. Порівняйте умови зберігання, зазначені на упаковці, з температурними параметрами холодильника. У морозильній камері повинно бути не вище -18 градусів. Порушення режиму зберігання призводить до танення, псування продукту.

Пам'ятайте — малюкові потрібна щаслива та задоволена мама, а якщо мамі подобається морозиво, то безумовно не варто собі в цьому відмовляти!

Возможно вам будет интересно:

Статті по темі
Різдвяний штолен
Різдвяний штолен
Нові вареники від ТМ «Ласунка»! Одразу п’ять варіантів начинки!
Нові вареники від ТМ «Ласунка»! Одразу п’ять варіантів начинки!
Десерт до новорічного столу: кращі рецепти на Новий рік 2020
Десерт до новорічного столу: кращі рецепти на Новий рік 2020
Банановий чізкейк без випічки
Банановий чізкейк без випічки

Як все починалось? Наша історія

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ОЗНАЙОМИТИСЯ
З 27-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ МОРОЗИВА «ЛАСУНКА».