Спеціалісти-самоуки звинувачують морозиво в тому, що воно провокує ангіни, застуди й навіть стає причиною катастрофічного збільшення ваги. Однак, фахівці та науковці з усього світу спростовують подібні гіпотези.
Підтвердженням їх слів слугують численні дослідження, які проводилися у Великобританії, США, Росії, Австралії та інших країнах. Їх результати говорять про те, що ласощі не тільки піднімають настрій, але й стимулюють роботу мозку, допомагають боротися зі стресами, підвищують життєву активність.
Морозиво та його вплив на роботу мозку
Вперше про користь морозива заговорив Гіппократ ще в V столітті до н.е. Спостерігаючи за людьми, які регулярно вживали "замерзле", він відзначив у них значне поліпшення фізичного самопочуття та емоційного стану.
Сучасні вчені не обмежуються спостереженнями. На допомогу приходить комп'ютерна техніка, яка здатна фіксувати будь-які зміни в роботі мозку, пов'язані з вживанням десерту.
Ось тільки декілька досліджень, які розповідають, чому морозиво корисне:
- Англійські спеціалісти зафіксували підвищення виділення серотоніну ("гормону щастя") при споживанні морозива. Якщо ласощі присутні в раціоні постійно, підвищується здатність мозку справлятися з навантаженнями. Його робота стає активнішою та більш результативною. "Енергетичне морозиво" (з арахісом і глазур'ю з шоколаду) офіційно рекомендують учням і людям, що стикаються з вирішенням складних завдань.
- Дослідження учених із США підтверджують результати англійських колег. Крім того, спеціалісти визнають морозиво потужним антидепресантом, що захищає нервові клітини мозку. Завдяки цьому один з найважливіших органів здатен працювати ефективніше протягом більш тривалого періоду часу. Після публікації результатів досліджень, морозиво офіційно було включено до раціону американських військовослужбовців. Цікаво, що обладнання для приготування ласощів є не тільки в кожній частині, але й на військових кораблях США.
- Спеціалісти з Австралії відзначають, що порція морозива є одним з найбільш ефективних способів отримання задоволення. Її споживання змушує мозок розслабитися, що дозволяє відновитися після тривалої роботи або напруженої ситуації.
Якщо ви ставите собі питання, чи корисне морозиво, зверніть увагу, що під час усіх проведених досліджень учені відзначають наступний вплив:
- підвищення частоти альфа-хвиль;
- помітний прилив енергії, бадьорості;
- поліпшення концентрації, уваги.
Крім того, морозиво є унікальним енергетичним протеїном, який позитивно впливає на стан усього організму.
Морозиво робить нас розумнішими!
Морозиво не тільки заспокоює нервову систему, відновлює працездатність, допомагає подолати складні періоди й справлятися зі значними навантаженнями, але й активізує роботу мозку і підвищує ефективність цієї роботи в цілому.
Тож їсти багато морозива варто не тільки ласунчикам, які не уявляють життя без смаколиків, але і людям будь-якого віку, які бажають досягти успіху і максимально використовувати можливості власного організму.