Види продукції
Наші бренди
Новинки
Немає часу читати?

Морозиво: в чому користь і в чому шкода?

Всіма улюблений смаколик породжує навколо себе багато чуток і міфів. Одні вважають його відмінним десертом, інші — шкідливим для організму продуктом.

У цій статті ми хочемо розвінчати найпопулярніші міфи про морозиво, розповісти про користь і попередити про можливу шкоду.


Склад і види морозива

Сучасні виробники пропонують безліч найменувань. Всі види розрізняються по переліку інгредієнтів, відсотку жирності та калорійності.

Состав и виды мороженого

Морозиво, виготовлене промисловим способом, зазвичай включає:

  • цільне та сухе молоко, вершки;
  • сухі домішки молочного походження (сироватки, протеїни, казеїн, лактоза);
  • підсолоджувачі — цукор, глюкозний сироп, фруктоза;
  • вода (в т.ч. в складі інших інгредієнтів) — до 65%;
  • емульгатори, стабілізатори, консерванти — в дозволених кількостях;
  • наповнювачі та ароматизатори: цедра, горіхи, джеми, шматочки фруктів і ягід, шоколад, карамель тощо.

Залежно від складу, морозиво ділитися на 5 типів:

  1. Пломбір — жирність доходить до 20%;
  2. Вершкове — містить до 10% жирів;
  3. Молочне — до 4% жирності;
  4. Сорбет — виготовляється з пюре ягід і фруктів, жирів в складі немає;
  5. Фруктовий лід — в основі сік, вода і цукор.

Морозиво пломбір вважається найпопулярнішим і найсмачнішим видом, проте і найбільш калорійним: 100 грам продукту містить до 400 кКал. Найменше калорій ви з'їдаєте в молочному морозиві: тут їх від 140 до 250 на 100 гр продукту.

Помилково думати, що фруктовий лід буде самим дієтичним морозивом. За рахунок великої кількості цукру в складі, за калорійністю він наздоганяє навіть жирний пломбір! Крім того, енергетичну цінність підвищують смакові добавки, такі як горішки, шоколад, джеми та ін.


Чим корисно морозиво?

Всі ми любимо морозиво, однак суперечки про шкоду та користь змушують нас замислитися, чи так безпечний цей смаколик. Насправді, якісне морозиво з натуральними інгредієнтами дуже навіть корисно!

Його складу включає близько сотні важливих для організму речовин:

  • більше 20 незамінних амінокислот;
  • близько 20 корисних вітамінів (в т.ч. вітаміни А, Е, С, В1, В2, Бета-каротин, Ніацин РР);
  • цінні жирні кислоти;
  • важливі мінерали — кальцій, натрій, фосфор, калій, магній.

Багато хто вважає, що морозиво пломбір користі мало приносить, а тільки завдає шкоди організму своєї жирністю. Однак в складі пломбіру містяться ферменти, які допомагають розщеплювати та засвоювати молочні жири.

Состав и виды мороженого

Морозиво робиться на основі молока — продукту, користь якого незаперечна для організму. Воно дає нам енергію, позитивно впливає на нервову систему і обмінні процеси організму, підвищує імунітет. Кальцій, яким багаті молочні продукти, зміцнює зуби та кісткову тканину, підтримує здоров'я кровоносної та серцево-судинної систем. До того ж, є найкращою профілактикою остеопорозу.

Натуральне вершкове морозиво несе тільки користь для гарного настрою і діє на шкоду депресій! Амінокислоти, якими багате морозиво, викликають справжній серотоніновий сплеск — підвищують рівень "гормону щастя" в організмі. Саме тому порція прохолодного десерту піднімає настрій, викликає прилив радості, бадьорості та сил.

Морозиво на йогуртовій основі, яке нещодавно з’явилося у продажі, визнано відмінною профілактикою захворювань шлунково-кишкового тракту та дисбактеріозів. Лактобактерії в складі несуть користь здоровій мікрофлорі кишечника. На відміну від звичайного йогурту, бактерії в йогуртовому морозиві, завдяки мінусовій температурі зберігання, залишаються живими близько 3 місяців.


У чому шкода морозива?

Здавалося б, якщо в складі стільки добрих властивостей, отже можна їсти морозиво пломбір кілограмами, адже він несе купу користі здоров'ю і нуль шкоди. Але, як і будь-який інший продукт, він має свої мінуси і протипоказання.

Морозиво шкідливо при деяких захворюваннях:

  • ожиріння;
  • гіпертонія;
  • хронічний гастрит;
  • цукровий діабет;
  • атеросклероз;
  • непереносимість лактози.

Людям, що страждають на цукровий діабет, не варто вибирати морозиво з цукром в складі. Обмежити вживання потрібно і людям, у яких часто болить голова. Потрапляючи в шлунок, прохолодні ласощі викликають стрімкий перепад температури. Через це кровоносні судини різко звужуються, знижується подача крові в головний мозок, що може викликати напад мігрені. Лікарі також радять не вживати морозиво пацієнтам, які часто хворіють на ГРЗ та іншими простудними хворобами.

Однак, навіть при перерахованих захворюваннях, повна заборона на освіжаючий десерт не ставиться. Головне — дотримувати комфортну для організму норму і купувати морозиво високої якості. Дієтологи також не рекомендують купувати морозиво ароматичних сортів, наприклад, мангове, полуничне, апельсинове тощо. Як правило, такі види містять значну кількість синтетичних ароматизаторів, барвників і домішок.

Особливої шкоди приносить поїдання морозива "на ходу". Разом зі смачним шматочком десерту, в ваш організм потрапляє вуличний пил, вихлопні гази автомобілів та інші забруднювачі повітря. Подбайте про більш гігієнічне поїдання улюблених ласощів: з'їжте морозиво вдома, в кафе або в спокійному куточку парку. Так цей десерт принесе не тільки задоволення, але й користь.


Як вибрати якісне морозиво в магазині?

  1. Читайте склад. Ідеальні інгредієнти — це цілісне і сухе молоко, масло, вершки, яйця, натуральні смакові наповнювачі. Десертів з довгим списком рослинних жирів, ароматизаторів та консервантів краще уникати.
  2. Шукайте позначку стандартизації. Запам'ятайте — під ДСТУ 4733 випускається морозиво з натуральних молокопродуктів. Якщо на пачці стоїть ДСТУ 4735, у виробництві використовуються рослинні замінники тваринних жирів.
  3. Оцініть зовнішній вигляд товару. Упаковка повинна бути герметичною, з відмітками про термін придатності. Якщо морозиво втратило форму, на поверхні виступили кристали льоду, значить воно повторно заморожувалося.
  4. Вивчіть умови зберігання. Температура в холодильнику повинна відповідати рекомендаціям, вказаним на упаковці.

Як довго може зберігатися морозиво залежить від процесу його виробництва. За цим критерієм морозиво поділяється на 2 види: м'яке і загартоване. М'які види мають ніжну консистенцію та зберігаються до 10 днів при температурі від -5 до -10 ℃. Загартоване морозиво дуже тверде та холодне, може зберігатися до 24 місяців. Радимо купувати морозиво в індивідуальних упаковках, яке ви зможете з'їсти за один раз, без зберігання в холодильнику.


Морозиво: міфи про шкоду та користь

Міф 1. Викликає ангіну

Ангіну провокують бактерії та віруси. Саме по собі морозиво не може провокувати це захворювання, це не більше, ніж антинауковий міф. Справа ось у чому — надмірне охолодження горла може знизити місцевий імунітет, через що хвороботворні мікроби активізуються. Крім того, існує небезпечний міф, що холодом можна загартувати горло. Однак зв'язку тут немає ніякого.

Щоб уникнути неприємних наслідків — не поспішайте з'їсти всю пачку як умога швидше. Розтягніть задоволення, повільно насолоджуючись улюбленим десертом.

Міф 2. Шкідливо вагітним

Якщо купувати продукт з натурального молока — це навіть принесе користь! Кальцій, що входить до складу — незамінний елемент для вагітних. Він впливає на правильне формування кісток малюка. Порція морозива підніме настрій майбутній мамі. Крім того, відмовляти вагітним не можна, так що якщо дуже хочеться, то трохи можна! Про те чи можна морозиво при грудному вигодовуванні докладно розписано в іншій статті блогу «Ласунка».

Мифы о мороженом

Міф 3. Викликає карієс

Стоматологи запевняють, що морозиво не може спровокувати карієс. Його відразу ковтають, воно майже не залишається на зубах. В цьому плані куди шкідливіше цукерки і торти.

Єдина можлива шкода для зубів — це якщо з'їсти холодний десерт після гарячої їжі або напою. Різкий перепад температур може спровокувати тріщини зубної емалі.

Міф 4. Чи шкідливо дітям

Знову ж таки, проблема тільки в інгредієнтах. Якщо вибирати продукт з виключно натуральними інгредієнтами, без Е-добавок — його можна їсти і дорослим, і дітям.

В асортименті виробників можна знайти види десерту для дітей: зазвичай це класичний пломбір без наповнювачів, барвників і ароматизаторів, як наприклад «Малюк-Ам».

Міф 5. Від нього товстіють

Будь який дієтолог підтвердить, що людина набирає вагу не від певного продукту, а від надлишку кілокалорій. Якщо ми споживаємо більше ккал, ніж витрачаємо — зайве відкладається на боках. Щоб навіть на дієті морозиво приносило користь, а не шкоду, запишіть невелику порцію в свій раціон харчування. Наприклад, порцію йогурту можна замінити стаканчиком молочного морозива пару раз в тиждень. Не варто через це міфу відмовляти собі в невеликому задоволенні!

Будь-який, навіть самий корисний продукт, стає отрутою, якщо вживати його занадто багато. Тому наша головна порада - їжте свій улюблений пломбір, сорбет або вершкове морозиво в міру - так ви отримуєте користь і можете не переживати про шкоду.

Можливо вам буде цікаво:

Статті по темі
ТОП-5 швидких рецептів смачного сніданку
ТОП-5 швидких рецептів смачного сніданку
Унікальні десерти до Хелловіну
Унікальні десерти до Хелловіну
Новорічне печиво: 5 простих рецептів
Новорічне печиво: 5 простих рецептів
Морозиво з кавуна: 7 смачних рецептів
Морозиво з кавуна: 7 смачних рецептів

Як все починалось? Наша історія

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ОЗНАЙОМИТИСЯ
З 27-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ МОРОЗИВА «ЛАСУНКА».