Десерт, вигаданий французькими селянами, сьогодні має мільйони прихильників по всьому світу. Простота приготування, доступні інгредієнти та дивовижний смак — ось і весь секрет популярності дивовижних ласощів.
Спочатку для приготування пирога використовували виключно вишню, з якої навіть не видаляли кісточки. Однак сучасні кухарі не втомлюються експериментувати, додаючи до пирога абрикоси, сливи, малину та інші м'які ягоди та фрукти.
Перевага клафуті полягає в тому, що для його приготування підходять не тільки свіжі, але й заморожені ягоди. Завдяки цьому побалувати себе та близьких чудовими ласощами з неповторним французьким шармом можна будь-коли.
Тісто:
- яйця (4 шт.);
- вишні без кісточок (500 г);
- жирне молоко (200 мл);
- вершкове масло (50 г);
- цукрова пудра (50 г);
- борошно (100 г);
- сіль (1 щіпка);
- ванільний цукор (1 пакетик).
Приготування:
Ретельно просіяти борошно та змішати з цукровою пудрою, ванільним цукром, сіллю. Відокремити білки від жовтків. Для пирога знадобляться всі жовтки й 2-3 білки. Жовтки акуратно по черзі ввести в борошно, кожен раз добре вимішуючи тісто. Білки збити, щоб вони побіліли. Також додати до тіста, постійно помішуючи. Молоко трохи підігріти, ввести до решти інгредієнтів. Масло розтопити, остудити та ввести в підготовану суміш.
Дуже важливо ретельно вимішати тісто. У ньому не повинно залишитися грудочок. Але робити це слід акуратно. Найкраще використовувати дерев'яну або силіконову лопатку.
Вишні вимити, видалити кісточки, висушити. Злегка припудрити борошном. Частину ягід можна приготувати у сковорідці, посипавши цукром.
Форму змастити вершковим маслом, викласти вишню й залити готовим тістом. Випікати в розігрітій до 200 ° С духовці 15 хвилин. Після цього знизити температуру до 180 ° С і залишити ще на 20-25 хвилин.
Після того, як пиріг трохи охолоне, його можна подавати до столу, посипавши цукровою пудрою.