Види продукції
Наші бренди
Новинки
Немає часу читати?
Відправити Вам на пошту?

Ескімо - цікаві факти про морозиво

Lasunka
20.07.2018
Що таке ескімо, і що ми про нього знаємо, не враховуючи того, що це неймовірно смачне морозиво в шоколадній глазурі? Та практично нічого. Тим часом історія його появи, яка налічує майже сто років, досить цікава. Навіть відома паличка в холодних ласощах має свою «легенду», а в календарі пам'ятних дат є Міжнародний день ескімо. До речі, «пальму першості» за перше приготоване морозиво ескімо досі виборюють США і Франція.
 
Хто ж все-таки першим явив світові десерт мільйонів, швидше за все так і залишиться загадкою. А ось те, що своєю назвою морозиво ескімо зобов'язане одному з корінних народів півночі, це факт.
 

 

чому морозиво називається ескімо?

Ескімо
 
Варіанти два:
 
• пирогом ескімосів у 1919 році назвав своє творіння один з «батьків» ласощів, господар фабрики солодощів в США Крістіан Нельсон. Кажуть, що він випадково облив поспіхом брикет з морозивом рідким шоколадом. Проте неприємності цій зовсім не засмутився, а придумав ескімо. За пробною партією, яка припала до душі американцям, стартувало серійне виробництво.
 
• є і друга версія того, чому морозиво називається ескімо. Втрутилися в історію французи. Шарль Жерве торгував морозивом на паличці, покритим шоколадною глазур'ю, в кінотеатрах. Скільки його відвідувачі насолоджувалися смаком безіменних холодних ласощів, не повідомляється. Було це до тих пір, поки один з кіноманів, присутніх на сеансі документального кіно про ескімосів, не назвав морозиво «ескімо».
 
Що таке ескімо у сучасному його розумінні, ласуни знають з 1934 року. Це - вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур'ю.
До речі, стверджують, що запозичена дерев'яна паличка, яка дозволяє насолодитися десертом до останнього шматочка, у Френка Епперсона. Саме він колись випадково залишив паличку для перемішування в лимонаді взимку. А той, зрозуміло, замерз. Епперсон дістав замерзлу рідину і здивувався тому, як зручно їсти ароматний лід за допомогою палички. Нібито, згодом, він став торгувати замороженими соками, а виробники ескімо «винахід» перейняли.
 
 

 

як роблять ескімо

 
В його основі - вершкове морозиво. Тепер заради економії та зменшення кількості жирів його замінили молочним. Правда, це у надійних виробників. Деякі виробники «грішать» заміщенням молочних жирів рослинними, але це, як то кажуть, зовсім інша історія. Найчастіше базою для цього морозива служить звичний пломбір.
 
• Готову основу для пломбіру, яка складається з молока, вершків, цукру і яєць, нарізають на порції за допомогою дозатора.
 
• Закріплюють паличку і відправляють в морозильні камери.
 
• Застигле морозиво занурюють в глазур у глазурувальній камері та дають підсохнути.
 
• Після цього ласощі потрапляють на фасування.
 
До речі, форма морозива змінювалася, і не завжди десерт був таким, яким ми звикли його бачити. Перше ескімо, яке з'явилося на пострадянському просторі в 1935 році, мало форму циліндра. Пізніше з'явився овал і прямокутник зі скошеними кутами.
 
Тепер не те що форма змінилася, а й класичному шоколаду знайшли заміну. Зверху морозиво покривають фруктовою або карамельною глазур'ю. Для поліпшення смакових якостей додають горіхи або інші посипання. Кардинально змінюють виробники і склад самої основи. Загалом, тепер морозиво ескімо стало, скоріше, видом фасування, ніж сортом холодних ласощів.
 
Як би там не було, кількість його шанувальників зростає по всьому світу з кожним днем. Їх так багато, що в календарі навіть з'явився Міжнародний день ескімо. А морозному десерту - холодну пору року. Свято ескімо святкують 24 січня. Цікаво, що зовсім не тому, що морозиво холодне, а в день отримання патенту на ескімо Крістіаном Нельсоном. Було це ще в 1922 році ...
 
Що таке ескімо? Перша зустріч з ним відбулася в далекому дитинстві. І навіть тепер це не просто морозиво, а чергова зустріч з безтурботним, повним радісних емоцій і неймовірно смачним відчуттям повного щастя. І дарувати собі його можна хоч кожен день.
 
Морозиво на паличці

Comments ()

  Статті по темі
  Пломбір без жодних «Е»!
  Lasunka
  Lasunka
  15.09.2022
  Блог
  Пломбір без жодних «Е»!
  Нове морозиво
  Lasunka
  Lasunka
  05.09.2022
  Блог
  Нове морозиво "LEV"! Пломбір у бельгійському шоколаді!
  Трюфелі: класичні, з горіхами та з карамеллю
  Lasunka
  Lasunka
  09.02.2022
  Блог
  Трюфелі: класичні, з горіхами та з карамеллю
  Як все починалось? Наша історія
  ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ОЗНАЙОМИТИСЯ
  З 25-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ МОРОЗИВА «ЛАСУНКА».
  ТОВ «Ласунка» Адреса: вул. Березинська, 62, 49125, Дніпро, Україна
  Торгівельний відділ: 0562369845, 0503401479
  Електронна пошта: trade@lasunka.com, office@lasunka.com
  Юридична адреса: 49127, Україна, м. Дніпро, вул. Гаванська, 14
  Гаряча лінія 0800 40 70 00
  Дзвінки безкоштовні по всій території України (крім дзвінків з мобільних телефонів)