Що таке ескімо, і що ми про нього знаємо, не враховуючи того, що це неймовірно смачне морозиво в шоколадній глазурі? Та практично нічого. Тим часом історія його появи, яка налічує майже сто років, досить цікава. Навіть відома паличка в холодних ласощах має свою «легенду», а в календарі пам'ятних дат є Міжнародний день ескімо. До речі, «пальму першості» за перше приготоване морозиво ескімо досі виборюють США і Франція.
Хто ж все-таки першим явив світові десерт мільйонів, швидше за все так і залишиться загадкою. А ось те, що своєю назвою морозиво ескімо зобов'язане одному з корінних народів півночі, це факт.
Чому морозиво називається ескімо?
Варіанти два:
- ескімоським пирогом у 1919 році назвав своє творіння один з «батьків» ласощів, господар фабрики солодощів в США Крістіан Нельсон. Кажуть, що він випадково облив поспіхом брикет з морозивом рідким шоколадом. Проте неприємності цій зовсім не засмутився, а придумав ескімо. За пробною партією, яка припала до душі американцям, стартувало серійне виробництво.
- є і друга версія того, чому морозиво називається ескімо. Втрутилися в історію французи. Шарль Жерве торгував морозивом на паличці, покритим шоколадною глазур'ю, в кінотеатрах. Скільки його відвідувачі насолоджувалися смаком безіменних холодних ласощів, не повідомляється. Було це до тих пір, поки один з кіноманів, присутніх на сеансі документального кіно про ескімосів, не назвав морозиво «ескімо».
Що таке ескімо у сучасному його розумінні, ласуни знають з 1934 року. Це - вершкове морозиво на паличці, покрите шоколадною глазур'ю.
До речі, стверджують, що запозичена дерев'яна паличка, яка дозволяє насолодитися десертом до останнього шматочка, у Френка Епперсона. Саме він колись випадково залишив паличку для перемішування в лимонаді взимку. А той, зрозуміло, замерз. Епперсон дістав замерзлу рідину і здивувався тому, як зручно їсти ароматний лід за допомогою палички. Нібито, згодом, він став торгувати замороженими соками, а виробники ескімо «винахід» перейняли.
Як роблять ескімо
В його основі - вершкове морозиво. Тепер заради економії та зменшення кількості жирів його замінили молочним. Правда, це у надійних виробників. Деякі виробники «грішать» заміщенням молочних жирів рослинними, але це, як то кажуть, зовсім інша історія. Найчастіше базою для цього морозива служить звичний пломбір.
- Готову основу для пломбіру, яка складається з молока, вершків, цукру і яєць, нарізають на порції за допомогою дозатора.
- Закріплюють паличку і відправляють в морозильні камери.
- Застигле морозиво занурюють в глазур у глазурувальній камері та дають підсохнути.
- Після цього ласощі потрапляють на фасування.
До речі, форма морозива змінювалася, і не завжди десерт був таким, яким ми звикли його бачити. Перше ескімо, яке з'явилося на пострадянському просторі в 1935 році, мало форму циліндра. Пізніше з'явився овал і прямокутник зі скошеними кутами.
Тепер не те що форма змінилася, а й класичному шоколаду знайшли заміну. Зверху морозиво покривають фруктовою або карамельною глазур'ю. Для поліпшення смакових якостей додають горіхи або інші посипання. Кардинально змінюють виробники і склад самої основи. Загалом, тепер морозиво ескімо стало, скоріше, видом фасування, ніж сортом холодних ласощів.
Як би там не було, кількість його шанувальників зростає по всьому світу з кожним днем. Їх так багато, що в календарі навіть з'явився Міжнародний день ескімо. А морозному десерту - холодну пору року. Свято ескімо святкують 24 січня. Цікаво, що зовсім не тому, що морозиво холодне, а в день отримання патенту на ескімо Крістіаном Нельсоном. Було це ще в 1922 році ...
Що таке ескімо? Перша зустріч з ним відбулася в далекому дитинстві. І навіть тепер це не просто морозиво, а чергова зустріч з безтурботним, повним радісних емоцій і неймовірно смачним відчуттям повного щастя. І дарувати собі його можна хоч кожен день.