Види продукції
Наші бренди
Новинки
Немає часу читати?

З якого віку дітям можна морозиво?

У скільки років можна давати дітям морозиво — вирішувати вам. У цій статті ми поговоримо про те, зі скількох років це безпечно, як часто можна їсти морозиво дітям, чи може дитина захворіти від морозива і головне — як правильно вибрати не просто смачний, а дійсно корисний продукт.

За порадою і рекомендаціями ми звернулися до дитячого гастроентеролога, Ярославі Віталіївні Васьковській.


Чи корисно дітям морозиво?

Морозиво для дітей, так само як і молокопродукти — джерело поживних елементів, необхідних для нормального розвитку всіх систем організму. У складі високоякісного морозива, зі справжнім молоком в списку інгредієнтів, містяться корисні жири, білки та мінеральні речовини. Воно багате елементами, які грають вагому роль у становленні правильного обміну речовин: натрієм, калієм і таким необхідним кальцієм, магнієм, фосфором, залізом. Також прохолодний десерт зберігає в собі цілий комплекс вітамінів: А, В, С, D, Е, Р.

Вітамінний склад додатково збагачують шматочки фруктів, ягід, натуральні фруктові сиропи. А йогуртові добавки завдяки лактобактеріям є хорошою профілактикою дисбактеріозу.

Тому відповідаючи на питання — чи корисно дітям морозиво, Комаровський та інші лікарі однозначно говорять — «так»!

Основна принадність морозива в тому, що воно заспокоює нервову систему і «заряджає» мозок. У переліку інгредієнтів морозива містяться речовини, які регулюють рівень серотоніну в організмі — гормону, який регулює роботу пам'яті та є стимулятором гарного настрою. Також серотонін нейтралізує вплив на стреси. Саме тому морозиво залишається улюбленим смаколиком з дитинства на все життя.

З якого віку дітям можна морозиво?


З якого віку можна морозиво дітям?

Як би не сперечалися лікарі — чи можна маленьким дітям морозиво, давайте будемо реалістами — ніхто з батьків не відмовить своїй дитині в такому смаколику. Єдине суворе обмеження — вік.

Вашій дитині повинно виповнитися три роки, перш ніж ви введете в його раціон морозиво. У дітей до трьох років не до кінця сформовані деякі функції шлунково-кишкового тракту. Дитяча травна система добре засвоює молоко, але в морозиві містяться й інші інгредієнти, до яких маленькі діти можуть опинитися не готові. Розумно давати морозиво дітям з мінімальною кількістю цукру і жирів, без консервантів, ароматизаторів і барвників.

Щоб отримати більше користі від такої ласощі, Комаровський рекомендує їсти домашнє морозиво. Є багато рецептів морозива для дітей. Вибирайте кращі та готуйте зі 100% упевненістю у якості інгредієнтів, що ви використовуєте.


Як правильно вибрати перше морозиво дитині?

  • Перше морозиво для дітей потрібно вибирати молочне. Купуйте морозиво дітям з маркуванням ГОСТ 4733 — стандарт виготовлення, в якому використовуються натуральні молочні компоненти без рослинних замінників жирів, ароматизаторів. Якщо присутні стабілізатори, то натуральні — желатин або агар-агар.
  • Обов'язково перевіряйте дату виготовлення, термін придатності. Слідкуйте, щоб морозиво було правильної форми. Якщо є деформація або крупинки льоду — це означає, що був порушений температурний режим зберігання. В такому морозиві могли з'явитися хвороботворні мікроорганізми, які можуть викликати кишкові інфекції, розлади травлення.
  • При виборі шоколадних видів морозива зверніть увагу на однорідність кольору і зміст натурального какао або шоколаду в складі. Якщо ви дасте дитині морозиво з добавками — є ймовірність викликати алергічну реакцію.
  • У перший раз дітям краще давати морозиво без додаткових інгредієнтів і простежити, якою буде реакція організму. Це правило варто дотримуватися мамам, які турбуються про те, чи можна морозиво при грудному вигодовуванні.
  • Перше морозиво дітям потрібно давати з найнижчим відсотком жирності.

З якого віку дітям можна морозиво?

За ступенем жирності всі сорти можна розділити на такі види морозива:

  • молочне;
  • вершкове;
  • пломбір;
  • плодово-ягідне (щербет чи заморожений сік).

Молочне морозиво містить не більше 6% жиру і до 16% цукру. У вершковому від 8% до 10% жирності та 15% цукру. Найжирніше морозиво — пломбір (15%).

Детальніше дізнатися, чим відрізняється пломбір від вершкового та інших видів морозива, ви можете в іншій статті нашого блогу.


Як часто можна їсти морозиво дітям?

  1. Давайте морозиво дітям не частіше 2-3 разів на тиждень. Краще замість полудня, як самостійну страву. Слушна нагода для перекусу — другий сніданок, полуденок. Перед їдою — ви ризикуєте перебити дитині апетит, а після їди морозиво погіршує травлення.
  2. Давати морозиво дітям варто невеликими порціями. Додавайте кислі ягоди, вони допоможуть легше засвоїти жири та цукор. У спеку рекомендується віддавати перевагу молочному морозиву або сорбету, фруктовому льоду — в них менше жирності. Домашнє фруктове морозиво — хороший спосіб поступово ввести в дитячий раціон різноманітні ягоди, фрукти.
  3. Намагайтеся привчати дитину злизувати морозиво, а не кусати. Рекомендуємо їсти не на вулиці, а вдома або в кафе, але якщо вже сильно хочеться, вибирайте парки, сквери — так менше ризику попадання пилу і мікробів на продукт.
  4. Не можна давати морозиво дітям відразу з морозильної камери. Занадто заморожений десерт, схожий на «крижинку» може нашкодити. Особливо це стосується заморожених соків і сорбетів — вони можуть бути настільки твердими, що від холоду навіть у дорослої людини зуби «замерзнуть».
  5. Холодна температура в поєднанні з щільною консистенцією морозива може спровокувати шлункові спазми й навіть запалення горла. Крім цього, різкі перепади температури погано позначаються на здоров'ї дитячих зубів, викликаючи появу тріщин на емалі. Тому маленькій дитині краще давати вже трохи підтале морозиво.
  6. Коли ви ставите питанням, як часто можна їсти морозиво дітям, пам'ятайте — зайва кількість цукру, жирів може порушити обмін речовин, спровокувати розвиток цукрового діабету, ожиріння. Щоб не порушити правильне формування зубів через солодке, не стимулювати появу карієсу, подбайте, щоб малюк після холодного десерту почистив зубки або прополоскав рот водою кімнатної температури.
  7. Помірність і якість — дотримання батьками цих правил дозволить малюкам насолоджуватися улюбленим десертом і отримувати від нього користь.

З якого віку дітям можна морозиво?


В яких випадках давати дитині морозиво не можна?

У деяких випадках допускається часткова заміна молокопродуктів на порцію морозива. Але це має бути не правило, а скоріше виняток! Але є такі ситуації, коли прохолодний смаколик взагалі протипоказано їсти дітям.

  1. Після хвороби протягом кількох тижнів. Після перенесеного захворювання місцевий імунітет знижується. З'являється ризик підхопити нову інфекцію при переохолодженні верхніх дихальних шляхів.
  2. Часті ангіни, ГРВІ. При хронічних і частих захворюваннях краще уникати морозива. Холод може спровокувати розвиток хвороби.
  3. Дітям з виразковою хворобою, при хронічних гастродуоденітах, проблемах з боку жовчного міхура та підшлункової залози та інших хворобах шлунково-кишкового тракту категорично не рекомендується вживати морозиво.
  4. Алергія на компоненти в складі. Найчастіше — це реакція на БКМ (білки, що містяться в коров'ячому молоці). При алергічній реакції на тваринний білок ваш вихід — сорбети та заморожені соки. Від ласощів з молокопродуктами, на жаль, доведеться відмовитися взагалі.
  5. Лактазна недостатність. Непереносність організмом лактози — це рідкісне захворювання, яке може бути з дитиною з народження. Також воно може розвинутися після гострої кишкової інфекції. У цих ситуаціях молочний десерт протипоказаний до вживання.
  6. Цукровий діабет. Морозиво, склад якого включає сахарозу, не можна їсти діабетикам. Батькам дитини, що страждає на цукровий діабет, необхідний з граничною обережністю дозувати солодощі. Тому якщо батьки не до кінця розбираються в підрахунку хлібних одиниць і дозуваннях інсуліну — краще замінити морозиво в дитячому раціоні на більш безпечні солодощі.
  7. Дитяче ожиріння. Калорійність морозива досить висока, навіть одну порцію ласощів для дітей із зайвою вагою потрібно давати з обережністю.

Чи може дитина захворіти від морозива?

Батьки часто запитують, чи можна захворіти від морозива на ангіну або застудитися? У лор-лікарів є думка, що морозиво допомагає загартувати горло, але це спірний момент. Запальні процеси починаються не від холодного, а викликаються хвороботворними мікроорганізмами, яких в морозиві немає.

Дитина може захворіти не від того, що з'їла морозиво, а тому, що переохолодилася й одночасно підхопила інфекцію.

Тривалий низькотемпературний вплив знижує місцевий імунітет, що сприяє зростанню хвороботворних бактерій.

Варто відзначити, що ефект захворювання, порція морозива може дати тільки тим дітям, які часто страждають лор-захворюваннями. Тому дітям, які часто хворіють, все-таки варто утриматися від прохолодної ласощі. Здорова дитина може захворіти на ангіну, якщо за один раз з'їсть більше, ніж 2 порції морозива.

Здоровій дитині прохолодний десерт може навіть допомогти рідше хворіти. Якщо ваш малюк регулярно їсть невеликі порції морозива — слизова оболонка отримує своєрідне «загартовування». Згодом, горло стає менш сприйнятливим до хвороботворних бактерій. При розумному споживанні морозиво сприяє зміцненню місцевого імунітету, зміцнює лімфоїдні тканини мигдалин.

Існує і ймовірність алергії. Але реакції проявляються не через морозиво, а через інгредієнти в його складі. Уважно читайте, що написано на упаковуванні. Сьогодні на прилавках магазинів представлена величезна кількість виробників, з різною рецептурою і смаком. У цьому достатку пропозицій знайти морозиво для дітей без зайвих добавок і синтетичних «покращувачів», не так просто, хоча цілком реально.

Наприклад, торгова марка «Ласунка» розробила продукт для самих маленьких споживачів — морозиво «Малюк-АМ». До складу цього морозива не входять рослинні жири, барвники та інші шкідливі дитячому організму компоненти. Виготовляється морозиво зі свіжого натурального молока і вершкового масла.

Всі складові морозива проходять контроль якості не тільки у власній виробничій лабораторії, а й в незалежних державних лабораторіях. Поки це єдине морозиво, яке рекомендовано до вживання Українською асоціацією сімейної медицини.

У 2020 році ТМ «Ласунка» підтвердила якість своєї продукції. За результатами інспекції в Асоціації офіційно заявили: морозиво повністю відповідає державним стандартам — 4733 і 4735.

Якщо замислюєтеся — чи давати морозиво дітям, згадайте, з якого віку його полюбили ви? Пам'ятайте про помірність, будьте вибагливі й тоді жоден лікар не заборонить вам і вашим дітям їсти морозиво!

Можливо вам буде цікаво:

Статті по темі
Пиріг з персиками
Пиріг з персиками
Рулет з черешнею
Рулет з черешнею
Грушевий пиріг
Грушевий пиріг
Оновлені смаки Ласунки 2020
Оновлені смаки Ласунки 2020

Як все починалось? Наша історія

ТУТ ВИ МОЖЕТЕ ОЗНАЙОМИТИСЯ
З 27-РІЧНОЮ ІСТОРІЄЮ МОРОЗИВА «ЛАСУНКА».